Коломойський продовжує боротьбу за повернення ПриватБанку

Коломойський не полишає спроб повернути ПриватБанк

Колишні власники державного ПриватБанку не зупиняються у своїх спробах оскаржити його націоналізацію. 26 лютого Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду України розгляне нову скаргу Ігоря Коломойського. Бізнесмен вважає антиконституційним закон, що став причиною закриття попереднього провадження щодо націоналізації фінансової установи.

Про це розповідає Finway

У ПриватБанку підтвердили, що проти них було подано скаргу у справі №826/7432/17, розгляд якої завершився 26 листопада 2024 року. Тоді Касаційний суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам та закрив провадження.

Звернення Коломойського до Конституційного суду

25 лютого стало відомо, що Ігор Коломойський звернувся до Конституційного суду з проханням визнати певні норми Закону України №590-ІХ неконституційними. Цей закон передбачає зупинення судових процесів за відповідними позовними вимогами у сфері банківської діяльності.

Коломойський стверджує, що ці норми унеможливлюють повернення права власності, обмежують судовий захист та порушують принцип рівності сторін у судовому процесі. У своїй скарзі він просить визнати їх неконституційними, оскільки, на його думку, вони суперечать низці статей Конституції.

Ситуація з націоналізацією ПриватБанку

Колегія суддів Конституційного суду ухвалила рішення відмовити Коломойському у відкритті провадження неодностайно. Остаточно це питання вирішуватиме Другий сенат Конституційного суду. Касаційний суд вже призначив розгляд справи на 26 лютого.

Адвокат ПриватБанку наголосив, що ця справа є надзвичайно важливою, оскільки Ігор Коломойський намагається оскаржити рішення всіх державних органів, які брали участь у націоналізації.

“Ми розраховуємо, що в цій справі рішення на користь держави буде залишено в силі, адже повернення ПриватБанку колишнім власникам прямо заборонено нормами чинного законодавства. ПриватБанк продовжує боротьбу за справедливість та законні інтереси держави, як в українських судах, так і в закордонних юрисдикціях, та розраховує на справедливий і об’єктивний розгляд справи,”

– підкреслив юрист.

Також варто зазначити, що 15 лютого 2023 року Велика Палата Верховного суду остаточно закрила провадження за позовом Олександра Дубілета, визнавши незворотність націоналізації ПриватБанку. Це фактично унеможливило будь-які подальші спроби повернути банк його ексвласникам. 27 листопада 2023 року Господарський суд Києва закрив провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку за позовом Геннадія Боголюбова.

Новини по темі