Руслан Магомедов, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), взяв участь у панельній дискусії на конференції CRYPTO 2025, де обговорив важливість регулювання криптовалют в Україні. Він підкреслив, що основною метою регулювання є захист ринку від «його плюндрування», а не намагання обмежити чи змусити платити більше податків.
Про це розповідає Finway
Необхідність регулювання криптовалют
Магомедов пояснив, що законопроєкт щодо легалізації віртуальних активів, який наразі розробляється, базується на європейському регламенті MiCA. Він зазначив, що вимоги до учасників крипторинку повинні бути м’якими, щоб забезпечити реальне виконання їх, враховуючи, що Україна є кандидатом у члени ЄС. Це, на його думку, створить умови для подальшого розвитку індустрії.
Голова НКЦПФР також провів паралелі з фондовим ринком України, де відсутність регулювання призвела до втрати довіри з боку інвесторів. «У результаті довіра з боку інвесторів і міжнародних партнерів була втрачена, і єдиним надійним інструментом залишилися облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП), які зараз займають 95% ринку», — зазначив він.
Позиція щодо оподаткування
Магомедов зауважив, що для запобігання подібним ситуаціям у криптовалютному ринку необхідно впровадити регулювання. Він зазначив, що у випадку присутності шахраїв на ринку, легітимні учасники зазнають збитків. Також голова НКЦПФР прокоментував позицію Мінцифри щодо оподаткування, зауваживши, що НКЦПФР не має заперечень проти їхнього підходу, проте питання податків належить до компетенції Міністерства фінансів.
«Якщо можна буде зробити якісь пільги з оподаткування, НКЦПФР однозначно за. Це дасть можливість зробити реально працюючу галузь в Україні, яка буде в тому числі наповнювати бюджет країни», — сказав він.
Нагадаємо, що НКЦПФР розглядається як один із потенційних регуляторів криптовалютного ринку в Україні. Окрім неї, також обговорюється створення окремого спеціального органу та Національного банку України, який є ймовірним кандидатом на цю роль.