Кількість учасників небанківського фінансового ринку України зменшилася у червні 2025 року

Національний банк знизив курс валюти

Кількість учасників небанківського фінансового ринку України станом на 1 червня 2025 року скоротилася до 820 компаній, тоді як на початку травня їх налічувалося 825. Кількість банків при цьому залишилася незмінною — 60.

Про це розповідає Finway

Зміни у складі та ліцензуванні учасників ринку

У травні з державних реєстрів за власною ініціативою було виключено одного страховика, що здійснював ризикову діяльність, а також чотири фінансові компанії були виключені примусово. Водночас до Реєстру страхових посередників додалися вісім нових страхових або перестрахових брокерів.

«Крім того, у травні Національний банк погодив зміну обсягу ліцензії на вид діяльності з надання фінансових послуг (звуження обсягу ліцензії) одній фінансовій компанії. Також було анульовано добровільно (на підставі поданих заяв) ліцензії двом фінансовим компаніям та одному ризикову страховику. Водночас примусово анульовано ліцензії двом фінансовим компаніям», — йдеться у повідомленні.

Структура ринку та основні показники

На початок червня 2025 року на ринку небанківських фінансових послуг функціонували:

  • 438 фінансових компаній (у травні їх було 442);
  • 52 страховики non-life (раніше 53);
  • 10 компаній із страхування життя (life-страховики);
  • 1 страховик зі спеціальним статусом;
  • 106 ломбардів;
  • 96 кредитних спілок;
  • 1 лізингодавець;
  • 43 страхових брокери;
  • 73 колекторські компанії.

Кількість банківських груп на ринку залишилася без змін — 15. Водночас кількість небанківських фінансових груп зменшилася на одну і становить 40.

На платіжному ринку діє 15 платіжних систем, створених українськими резидентами, включаючи державні, та 14 міжнародних платіжних систем — ці показники залишилися стабільними.

У сегменті надавачів фінансових платіжних послуг працюють 18 платіжних установ, 12 фінансових компаній із правом надання платіжних послуг, один банк — емітент електронних грошей та один оператор поштового зв’язку.

Серед інших суб’єктів платіжного ринку функціонують 50 комерційних агентів (кількість не змінилася) та 31 технологічний оператор платіжних послуг. Детальна інформація про всіх учасників цього ринку доступна у відкритих реєстрах.

Новини по темі