Інвестиційний директор (CIO) компанії Bitwise Метт Хоуган висловив занепокоєння щодо можливих труднощів для крипторинку влітку 2025 року. Він підкреслив, що невизначеність в ухваленні необхідного законодавства Конгресом США може негативно вплинути на розвиток індустрії цифрових активів.
Про це розповідає Finway
Проблеми з регулюванням крипторинку
На думку Хоугана, незважаючи на оптимістичні прогнози щодо зростання ринку, затримки в законодавчих ініціативах можуть призвести до серйозних наслідків для криптоіндустрії. Він зазначив:
«Мене дедалі більше турбує, що Конгрес впустить м’яча на останньому ярді. Я надзвичайно оптимістичний щодо крипторинку цього року: інституційне зростання, прориви в блокчейні та покращення регуляторного клімату створюють потужне підґрунтя для нового буму»
.
Хоуган також вважає, що згідно з базовим сценарієм Bitwise, вартість біткоїна може перевищити $200 000, а багато цифрових активів можуть встановити нові історичні максимуми. Однак він наголошує, що для сталого зростання потрібно більше, ніж просто підтримка з боку виконавчої влади.
Законопроєкт GENIUS та його наслідки
Хоуган відзначив позитивні зміни в криптоіндустрії за часів президента США Дональда Трампа, які включають створення стратегічного біткоїн-резерву та проголошення цифрових активів національним пріоритетом. Але він вважає, що без законодавчої підтримки ці зміни не матимуть тривалого ефекту:
«Щоб забезпечити сталий розвиток криптовалют, Конгрес повинен ухвалити закон, який закріпить досягнутий прогрес. Це також стане знаком того, що демократи та республіканці здатні об’єднатися навколо криптоіндустрії»
.
Особливу увагу Хоуган приділив провалу законопроєкту «Guiding and Establishing National Innovation for U.S. Stablecoins» (GENIUS), який мав стати основою для прозорого та безпечного використання стейблкоїнів у США. У березні 2025 року законодавча ініціатива пройшла через банківський комітет Сенату, але в травні група демократів відкликала підтримку, вказавши на недоліки, пов’язані з протидією відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.
Хоуган підкреслив, що це було б великим досягненням для всіх:
«Це був би тріумф для всіх — фінансова стабільність для Америки, нові прибутки для Уолл-стріт і потужна допомога долару»
.
Він також вважає, що зміна курсу демократів була політично мотивованою:
«Оновлений текст законопроєкту ще жорсткіший у питаннях AML/KYC [протидії з відмивання грошей/“знай свого клієнта”], ніж попередній. Ймовірно, справа не в змісті, а в політичних настроях щодо рейтингу Трампа та його зв’язків з криптовалютами»
.
Наразі в Палаті представників розглядається інший законопроєкт — «Stablecoin Transparency and Accountability for a Better Ledger Economy» (STABLE), а DeFi-проєкт World Liberty Financial запустив власний стейблкоїн. Хоуган критикує спроби об’єднати ці законопроєкти з ширшим регулюванням ринкової структури, зазначаючи, що
«Це ситуація, коли досконале стає ворогом хорошого. Обидва законопроєкти важливі, але поєднання їх ускладнить ухвалення будь-якого з них»
.
Також варто згадати, що раніше республіканці представили проєкт закону для регулювання крипторинку, в якому визначаються повноваження Комісії з цінних паперів і бірж США та Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США.