CIO Bitwise: Конгрес може зірвати криптобум 2025 року

CIO Bitwise попередив про можливий зрив криптобуму 2025 року через Конгрес

Інвестиційний директор (CIO) компанії Bitwise Метт Хоуган висловив занепокоєння щодо можливих труднощів для крипторинку влітку 2025 року. Він підкреслив, що невизначеність в ухваленні необхідного законодавства Конгресом США може негативно вплинути на розвиток індустрії цифрових активів.

Про це розповідає Finway

Проблеми з регулюванням крипторинку

На думку Хоугана, незважаючи на оптимістичні прогнози щодо зростання ринку, затримки в законодавчих ініціативах можуть призвести до серйозних наслідків для криптоіндустрії. Він зазначив:

«Мене дедалі більше турбує, що Конгрес впустить м’яча на останньому ярді. Я надзвичайно оптимістичний щодо крипторинку цього року: інституційне зростання, прориви в блокчейні та покращення регуляторного клімату створюють потужне підґрунтя для нового буму»

.

Хоуган також вважає, що згідно з базовим сценарієм Bitwise, вартість біткоїна може перевищити $200 000, а багато цифрових активів можуть встановити нові історичні максимуми. Однак він наголошує, що для сталого зростання потрібно більше, ніж просто підтримка з боку виконавчої влади.

Законопроєкт GENIUS та його наслідки

Хоуган відзначив позитивні зміни в криптоіндустрії за часів президента США Дональда Трампа, які включають створення стратегічного біткоїн-резерву та проголошення цифрових активів національним пріоритетом. Але він вважає, що без законодавчої підтримки ці зміни не матимуть тривалого ефекту:

«Щоб забезпечити сталий розвиток криптовалют, Конгрес повинен ухвалити закон, який закріпить досягнутий прогрес. Це також стане знаком того, що демократи та республіканці здатні об’єднатися навколо криптоіндустрії»

.

Особливу увагу Хоуган приділив провалу законопроєкту «Guiding and Establishing National Innovation for U.S. Stablecoins» (GENIUS), який мав стати основою для прозорого та безпечного використання стейблкоїнів у США. У березні 2025 року законодавча ініціатива пройшла через банківський комітет Сенату, але в травні група демократів відкликала підтримку, вказавши на недоліки, пов’язані з протидією відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Хоуган підкреслив, що це було б великим досягненням для всіх:

«Це був би тріумф для всіх — фінансова стабільність для Америки, нові прибутки для Уолл-стріт і потужна допомога долару»

.

Він також вважає, що зміна курсу демократів була політично мотивованою:

«Оновлений текст законопроєкту ще жорсткіший у питаннях AML/KYC [протидії з відмивання грошей/“знай свого клієнта”], ніж попередній. Ймовірно, справа не в змісті, а в політичних настроях щодо рейтингу Трампа та його зв’язків з криптовалютами»

.

Наразі в Палаті представників розглядається інший законопроєкт — «Stablecoin Transparency and Accountability for a Better Ledger Economy» (STABLE), а DeFi-проєкт World Liberty Financial запустив власний стейблкоїн. Хоуган критикує спроби об’єднати ці законопроєкти з ширшим регулюванням ринкової структури, зазначаючи, що

«Це ситуація, коли досконале стає ворогом хорошого. Обидва законопроєкти важливі, але поєднання їх ускладнить ухвалення будь-якого з них»

.

Також варто згадати, що раніше республіканці представили проєкт закону для регулювання крипторинку, в якому визначаються повноваження Комісії з цінних паперів і бірж США та Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США.

Новини по темі