Чверть стартапів з поточної когорти Y Combinator активно використовують штучний інтелект для створення 95% своєї кодової бази. Керівний партнер фонду, Джаред Фрідман, наголошує, що це не означає відмову від технічних навичок засновників, адже розробники все ще повинні вміти виявляти помилки та коригувати код, створений штучним інтелектом.
Про це розповідає Finway
Впровадження ШІ в розробку
Фрідман підкреслює, що йдеться про технологічно підкованих засновників і програмістів, які раніше створювали код вручну, але тепер активно використовують ШІ для прискорення процесу розробки. Цей тренд отримав назву
«віброкодінг»
, термін, введений колишнім керівником ШІ-напрямку Tesla, Андрієм Карпаті. Він описує метод, коли розробники використовують великі мовні моделі (LLM), покладаючись на інтуїцію та команди природною мовою для написання програмного коду, замінюючи традиційний підхід до програмування.
Ризики та нові стандарти
Незважаючи на стрімке впровадження штучного інтелекту, експерти Y Combinator попереджають про ризики, пов’язані з повною залежністю від нього. Генеральний партнер фонду, Діана Ху, підкреслює, що розробники повинні вміти аналізувати та перевіряти код, згенерований штучним інтелектом, адже ці моделі можуть допускати помилки і створювати вразливості в програмних продуктах.
Генеральний директор Y Combinator, Гаррі Тан, також наголошує, що засновники мають зберігати традиційні навички програмування, бо стартапи з 95% коду, написаного ШІ, можуть зіткнутися з труднощами під час масштабування, особливо коли їх продукт привертає увагу мільйонів користувачів.
«Потрібно мати смак і достатню підготовку, щоб зрозуміти, що LLM пише погано або добре. Щоб робити хороший “віброкодінг”, вам все одно потрібно мати смак і знання, щоб судити про те, що добре, а що погано»
, — зазначила Тан.
Представники Y Combinator зазначили, що венчурні інвестори активно підтримують стартапи, які використовують метод віброкодингу. Проекти на кшталт Bolt.new, Codeium і Magic за останній рік залучили сотні мільйонів доларів інвестицій. Тан впевнена, що кодування з використанням ШІ не є тимчасовою тенденцією, а стає новим стандартом розробки, і ті, хто проігнорує цю технологію, ризикують залишитися позаду.