Екс-директор криптовалютної біржі BitMEX Артур Хейс презентував своє нове есе «Зцілення» (The Cure), в якому розглядає нагальні питання «венчурних» монет, і розмірковує, як ICO можуть полегшити участь роздрібних інвесторів на сучасному ринку криптовалют.
Про це розповідає Finway
Хейс наголошує на змінах у криптоіндустрії, обумовлених зростанням популярності мемкоїнів і новими технологіями, які здатні трансформувати звичні процеси ICO. Це есе пропонує глибокий аналіз особливостей поточного циклу крипторинку.
Вплив централізованих бірж
Хейс критикує центральні криптобіржі (CEX) за те, що вони впливають на розробників, змушуючи їх дотримуватись вказівок відомих платформ, а не інтересів користувачів. Він вважає, що справжнім ліком може стати ICO, завдяки якому криптовалюта стала однією з найдинамічніших галузей сучасності.
Основними рушійними силами він називає захоплення держави великим бізнесом, магічну технологію блокчейнів та жадібність, яка стимулює швидке зростання криптовалютних активів.
Особливості венчурних монет
У своїх роздумах Хейс зосереджується на венчурних монетах, які, за його словами, часто формуються за принципом традиційного IPO, з високою повністю розбавленою вартістю (FDV) і обмеженою циркулюючою пропозицією. Він вважає, що венчурні інвестори більше зосереджені на підтримці команд, які відповідають певним соціальним стереотипам, що віддаляє їх від потреб роздрібних інвесторів.
Повернення до витоків ICO
Хейс бачить перспективу у поверненні до прозорості ICO, де кожна команда може презентувати свій проєкт безпосередньо криптоспільноті. Це дозволяє фінансувати нові ідеї без посередництва венчурних фондів та CEX. Він зазначає, що такі проєкти мають потенціал для значного зростання, навіть якщо більшість з них не доживе до кінця свого життєвого циклу.
Підсумовуючи, Хейс рекомендує засновникам криптопроєктів сказати «ні» венчурним монетам з високою FDV та первинним лістингам переоцінених токенів на CEX. Хоча серед ICO 2017 року були й провали, такі як EOS, він вважає, що саме ICO дають можливість отримати прибутковість у 10000 Х, на відміну від венчурних монет.