Головні показники американського фондового ринку показали значне зростання після оголошення президента США Дональда Трампа про відтермінування введення підвищених мит на 90 днів. Індекс Dow Jones завершив день зростанням майже на 8%, S&P500 зріс на 9,5%, а найбільше додав Nasdaq – близько 12%.
Про це розповідає Finway
Котирування сировинних ресурсів також зросли, зокрема, вартість нафти. Ціна еталонного сорту Brent досягла 66 доларів за барель, тоді як на початку дня 9 квітня ціна опустилася нижче 60 доларів. Російський сорт Urals торгується дещо нижче 59 доларів за барель, хоча вдень ціна падала до 53 доларів.
Скасування прогнозу рецесії Goldman Sachs
Економісти інвестиційного банку Goldman Sachs скасували свій прогноз рецесії в США всього через годину після його оприлюднення.
«Сьогодні вранці, до оголошення президента Трампа, ми перейшли до базової лінії рецесії у відповідь на додаткові мита для окремих країн, які набрали чинності сьогодні вранці. Тепер ми повернулися до нашого попереднього базового прогнозу, ніякої рецесії»
, – зазначили аналітики.
Реакція Китаю на митні тарифи
Президент Трамп увечері 9 квітня анонсував підвищення мит на товари з Китаю зі 104 до 125%. Він пояснив своє рішення «неповагою, яку Китай виявляє до світових ринків». Також Трамп повідомив, що понад 75 країн звернулися до Сполучених Штатів із проханням обговорити тарифи, без вжиття жодних заходів у відповідь. У зв’язку з цим американський президент вирішив відкласти запровадження додаткових мит на 90 днів, установивши ставку мита 10% на цей період.
Раніше у середу Китай оголосив про підвищення мит на імпорт із США до 84%, стверджуючи, що таким чином захищає свої національні економічні інтереси через ескалацію торговельних напружень. Рішення Пекіна стало відповіддю на нещодавнє підвищення тарифів до 104% на китайські товари, введене Сполученими Штатами.
Трамп 2 квітня також оголосив про запровадження мит на товари з усього світу, які ввозяться до США. Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США становитиме 10%. Для Великої Британії, Бразилії, Австралії, Туреччини, України та багатьох інших країн вона буде такою ж. Передбачалося, що для країн Євросоюзу ставка становитиме 20%, для Китаю – 34%, Південної Кореї – 25%, Японії – 24%, а Індії – 26%. Рекордні ставки оголошувалися для Камбоджі (49%), В’єтнаму (46%) та Шрі-Ланки (44%).